През месец април учениците от БСУ „Христо Ботев“ – гр. Братислава показаха красотата на природата през своите очи. В училище се проведе конкурс за стихотворение, гатанка, снимка и рисунка.
Най-активни бяха младите поети от начален етап, а техните връстници увековечиха природата в рисунки. Малките художници успяха не само на белия лист, но и на асфалт да развихрят своето въображение и да създадат неповторимите превъплъщения на природата.
Учениците в среден и горен курс успяха да запечатат уникални моменти от заобикалящия ни растителен и животински свят. С най-много снимки се отличиха учениците от VІ, ІХ и Х клас.
Възпитаниците на П. Йотова, ръководител на кръжока по рисуване и творчество направиха изложба от екоматериали. Чрез своите проекти от екоматериали, децата научиха всички как може да се опази планетата чиста.
Благодарение на уменията на своите възпитаници БСУ „Христо Ботев“ се превърна в едно още по-красиво и желано място.